Latinskoamerické tance. Co o nich víte?

Latinskoamerické tance. Co o nich víte?

 

 

Latinskoamerické tance jsou vášeň, emoce, je to exploze! A také je to „výbuch“ různých kultur. Latino je Španělsko, Afrika a Brazílie. Je to tanec plný vášně a svobody.

 

Dějiny

 

Nyní je latino zařazeno do programu soutěží ve společenských tancích, ale zdaleka tomu tak nebylo vždy. Na samém počátku svého vzniku měla většina lidí názor, že jde o něco nemorálního. Mladí lidé a milovníci tance však dávají tanci jiný význam – je to sebevyjádření, emoce a zobrazení vnitřního světa.

 

Historie směru tohoto tance začíná ve 40. letech. Skupina Portoričanů a Kubánců migruje do New Yorku. Tradice těchto národností se mísí. Kromě toho, že vzniká nová hudba, se k ní přidaly afroamerické jazzové rytmy. Právě díky tomuto jazzu se latinskoamerické tance tak rozšířily.

 

Latinskoamerické tance se hodně změnily, když španělské úřady dovolily otrokům organizovat spolky, kde mohli udržovat své tradice. Od této chvíle se začal rozvíjet známý latinskoamerický taneční trend. Spolu s hudbou se tyto tance začaly šířit nejprve po celé Kubě, po Španělsku, Francii a nakonec po celém světě.

 

Latinský program

 

Znát „základ“, spoustu kroků, nestačí. Hudbu musíte cítit. Latino je naplněno energií a jasem!

 

Ale co chcete? Lásku? Mládí? Styl? Flirt?

 

Nechte latinskoamerické tance stát se vaší kouzelnou hůlkou.

 

Rumba, kubánský tanec afrického původu, pomůže v lásce a smyslnosti. Rumba se objevila v Havaně v 19. století v kombinaci s evropským country tancem. Je to tanec novomanželů, protože některá gesta zobrazují povinnosti manželů. Dnes rumba pomáhá odhalit ladnost a udeřit na místě jediným pohledem.

 

Cha-cha-cha, takové slavné tři slabiky, ale flirt a sexualita se skrývá uvnitř. Oproti smyslné rumbě zde bude prioritou emancipace. Hlavní role zde patří ženě a role je koketní. Tento tanec je plný ohně a emocí.

 

Salsa je národní kubánský tanec, jeden z mnoha latinskoamerických tanců, obsahující zajímavé kombinace, uvolněné a vášnivé pohyby, zábavu a flirtování, vzájemné flirtování. Je to tanec lásky a svobody.

 

Energie a improvizace, to je merengue. Existuje legenda, že tento směr se zrodil mezi otroky sbírajícími cukrovou třtinu. Byli spoutáni jednou nohou ve dvojicích a synchronně se pohybovali plantážemi v rytmu bubnu. V tanci je opravdu vidět důraz na jednu nohu.

 

Jive je afroamerický tanec. Pohyb tímto směrem je velmi rychlý.

 

Paso Doble je unikátní svého druhu – je to jediný latinskoamerický tanec, jehož původ není spojen s Afrikou. Za svůj původ vděčí tanec španělským býčím zápasům, které se konaly na počest různých lidových slavností. Paso doble je proto skutečně španělský tanec, který je prosycen duchem a barvou této země. Ztělesňuje vášeň, odvahu, hrdost, které jsou charakteristické pro španělský lid.

 

Tanec byl poprvé uveden ve Francii v roce 1920 a stal se populární v pařížské vysoké společnosti ve 30. letech 20. století, a proto má mnoho kroků a postav francouzská jména. Po druhé světové válce bylo paso doble zařazeno do programu latinskoamerických společenských tanců.

 

Plný koketnosti, něhy a bázně, to je bachata. Důležitý je rytmus a synchronizace s hudbou.

 

Je čas tančit!

 

Pokud teprve plánujete začít dělat choreografii, nebo se chystáte přihlásit své dítě, pak se vyplatí zvolit latinskoamerické tance. Ty učí rytmus, plasticitu, estetiku. Jinými slovy, toto je ideální základ pro úspěšnou taneční budoucnost.

Latinskoamerické tance nemají hranice: ani pro věk, ani pro váhu. Hlavní věcí je mít touhu. I fyzicky nepřipravený člověk zvládne elementární pohyby zvoleného tance a přitom dokonale zlepší svou formu. Jediné, co musíte pochopit, je, že naučit se perfektně tančit jen po pár lekcích je nemožné, chce to mnohem delší trénink a nadšení.

Leave a Reply

Your email address will not be published.